Hamáček fotograf

Hamáčkovy stránky se přestěhovaly na novou adresu:
www.lukashamacek.cz

každopádně co tu je, tu taky zůstane.


Valentýn? Proč? A proč ne?
Osvětlení - interní blesk odražený o strop pomocí bublinkové obálky. Zájemcům předvedu :) .


Tak nevím, jestli PF patří spíš do grafiky nebo do fotek, tak ho dám do fotek. To nevadí. Všechno nejlepší v roce 2010! Fotografům dobré světlo, bystré oko, plné baterky a prázdné paměťovky. Grafikům dostatek místa na disku, Kostkařům dostatek místa pro skladování a stavění Lega, muzikantům tolerantní sousedy. A to by snad stačilo :)


18.9.2009, večerní výlet Prahou


16.listopad 2009 - Pražský fotomejdan, členové fóra Fotografie na www.lide.czCo se nedostalo do červencové soutěže: Tématem byl "Sport v ulicích" aneb Momentka se sportovní tématikou. Nevzpoměl jsem si vyfotit Němce hrající v kroužku fotbal na Staroměstském náměstí, tak jsem jen tak mimochodem zašel do Strašnic na horolezeckou stěnu (mimochodem největší outdoor umělá stěna v ČR). A dopadlo to takhle:


V květnu jsme vyrazili do Zoo Praha za účelem focení zvěře do soutěže na téma Ze zvířecí říše: Z nafocených obrázků jsem do soutěže nepoužil žádný, protože už jsem měl poslanou jinou. Každopádně proč to píšu:
1 koupil jsem si permanentku (za 500,- s platností na rok, jednotlivé vstupné 150,-), čili tam jsem "pečený-vařený".
2 105mm (cca 160mm po přepočtu na kinofilm) je dost krátký objektiv. Pod tíhou tohoto poznatku jsem zakoupil objektiv Sigma 70-200/2.8, jenž je o dost lepší. A taky už si v zoo nepřipadám méněcenný. Protože "na velikosti záleží".

tak pár výsledků: Zoo první návštěva, druhá návštěva, třetí návštěva (všechna alba zatím na 18-105mm) a první focení se Sigmou byl Pražský Výběr


4.dubna 2009 nastal obrovský průšvih - koupil jsem si zrcadlovku (Nikon D90 + 18-105mm), takže se již nadále nemůžu vymlouvat na nedostatky v technické kvalitě fotek. Uvidíme, jak se to vyvrbí.


Lovosice - ve dne, v noci.... březen 2009
(račte si fotku roztáhnout na maximální velikost)


Prosincový večer na nádraží v Karlštejně.
EDIT: tato fotografie vyhrála lednové kolo fotosoutěže na Facebooku - viz odkaz.
Účastnilo se 85 fotografií z celého světa, a má fotka nočního nádraží byla jediná noční.


Večerní mejdánek


22.listopad 2008, obrázek pražské Krče, v rozmezí půlhodiny:


Odppolední mejdánek:


Vylet do Cerne Hory a Albanie v zari 2008

Další obrázky, potažmo celou nádheru albánského a černohorského pohoří Prokletije najdete v albu Picasa ( první a druhá část)


První je ze srpna 2007, z období krutých letních bouří.
Druhá je z července 2007, z období krutých letních veder :)


Fotka z lesa je o něco starší než baskytary. Chybí tam spousta detailů, ale vzhledem k tomu, že to bylo focený hnusnym analogovym kompaktem je to krásný až-až. Kunratický les, podzim 2004.


Basu v lese jsem fotil sám na automatický analogový aparát s následným skenováním. Byla jimi obdarována velká část příbuzenstva na Vánoce 2006 (ve formátu A4 vypadá fakt dobře).
Komentáře na Activebassu, veskrze pozitivní.
Baskytara v lese 1 Baskytara v lese 2 Baskytara v lese 3 Baskytara v lese 4 Baskytara v lese 5


Fotky mého obličeje a ostatních částí je možno nalézt na stránkách kapel Syrový Tóny, Pohozená Turbína, pěveckého sboru 440Hz, a určitě ještě někde jinde. Co je nemožno nalézt na webu, tak dám sem.

V mé rodině snad fotí úplně každý - dědeček vyhrál obrovskou spoustu cen (Dalibor Stach), tři strýčkové tuto zálibu rovněž zdědili (Dalibor, Dan, Rosťa), přičemž Rosťa vydal knihu o fotografování zvířat.

Ham ham 2007
Ham